Günce'ye Dair

Belki sadece "günce"

Bazen "gün - ce"

Bazen de "günce-l"

Psikolojik danışmanlık mesleği,  bozulan fonksiyonların "günlük/gündelik" hayatı etkilediği, gündelik hayatta beklenmeyen olayların getirdiği etkilerin yaşandığı zaman devreye girer.

Aslında en temelinde, bozulmalar olmadan, önlemek için vardır danışmanlık. Olabiliyorsa önlemek, olamıyorsa azaltmak için....

Yoksa, herkeste biraz kaygı, herkeste biraz sıkıntı, biraz dikkatsizlik, bazen çekingenlik yok değil...

Gündelik hayatın tehlikeye girdiği yerde, "gün"deminize psikolojik danışmanlık giriyorsa, Günce de , tam bu noktada güne ait olan, hayatın içinden, herkese olabilecek, hepimizin başından geçebilecek durumlara yaklaşıyor...

Aynı, yardıma ihtiyaç duyduğumuzda elimizde ne olduğuna dönüp bakmak gibi, Günce de bireysel ve grup çalışmaları ile, gün-e bakıyor, günce-l kalıyor, günlük hayatınızın içinden size yol gösteriyor....

1 - İlk görüşmeye gelirken çocuğu da getirelim mi?

Çocuk/ergenin yaşına ve ihtiyaçlarına göre ilk görüşmede bazı farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Bu konuyla ilgili uygun yaklaşımı uzman belirleyip aileyi bilgilendirir.  Bu konuda, size telefonla ulaşan uzmanınız bilgi verecektir.

2 - İlk görüşme de ücretli mi?

Evet, Günce'de yapılan her seans için ücret ödenir.

3 - Bir aksilik olursa, görüşmeye gelemezsek, parasını öder miyiz ve bir başka zaman/gün gelebilir miyiz?

Uzmanların randevuları önceden planlanır, bu nedenle, 24 saat önceden iptal edilmeyen seansların ücreti, uzmanınız belirlenen saati size ayırdığı için, alınır

4 - Gelmeden önce çocuğumuza ne demeliyiz?

Bu konudaki en önemli ilke, dürüst olmanızdır. Çocuğun ihtiyacına ve yaşına uygun olarak verilecek açıklama için, uzmanınız sizi bilgilendirecektir.

5 - Böyle bir merkeze gelmek çocuğu/ergeni olumsuz etkiler mi?

Psikolojik danışmanlık merkezinde verilen hizmetler, bireyin ruh sağlığını korumak için planlanmıştır. Bu nedenle, bireyin bu süreçten zarar görmesi söz konusu değildir. Burada önemli olan, böyle bir yardıma neden, ne şartlar altında, neyi düzenlemek adına başvurduğunuzu uygun bir biçimde açıklayabilmektir. Uygun ve bir açıklamanın yapılması bireyin süreçten faydalanabilmesi için oldukça önemlidir.

Günce Psikolojik Danışmanlık, Eğitim ve Grup Çalışmaları Merkezi Danışmanlık Süreci İlkeleri

  1. Günce'den danışmanlık hizmeti alma süreci telefonda iletişim bilgilerinizin alındığı bir formun doldurulması ile başlar. Bu formu doldurduktan sonra, 24 ile 48 saat içinde, belirttiğiniz soruna yönelik çalışan uzman size telefonla ulaşır, uygun randevu zamanını belirlenir.
  2. İlk görüşmenin sonunda, değerlendirme seanslarının içeriği, ne kadar süreceği, uzmanla, danışan aile/birey arasında belirlenir.
  3. Günce'de yer alan danışmanlık seanslarında gizlilik esastır. Seans dâhilinde yapılan çalışmalar hakkında, -danışanın güvenliğini tehlikeye sokan durumlar hariç üçüncü kişilere bilgi verilmez.
  4. Aksi belirtilmedikçe, seanslar saat başlarında başlar, 45 dakika sürer.
  5. Randevu saaitinizden en fazla 5 dakika önce Günce'de olmanız beklenir. Belirtilen randevu saatinden daha erken ya da geç gelişler çalıma düzenini etkilemektedir.
  6. Tarafımızdan kaynaklanan gecikmeler, seans sonuna eklenerek telafi edilir.
  7. Randevunuza 24 saatten daha az süre kala yaptığınız iptallerde, o seans saati size ayrıldığı için, seansın ücreti talep edilir. 
  8. Uzman tarafından gerekli görüldüğü durumlarda, terapi içeriğinin daha etkili ve verimli bir şekilde takip edilebilmesi için, sadece terapiyi gerçekleştiren uzmanın kullanımına açık olmak üzere video çekimi veya ses kaydı alınabilir.
  9. Psikiyatrist, psikolog gibi kişilere verilmek üzere hazırlanması istenen raporlar için, bu talebin en az 5 iş gün önceden belirtilmesi gerekir.
                          Günce Psikolojik Danışmanlık Merkezi çalışma ilkelerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Alt Kategoriler